3. Стивън Къри изведе Голдън Стейт до трудна победа над Милуоки

Стивън Къри изведе Голдън Стейт до трудна победа над Милуоки

Чикаго победи Милуоки като гост след две продължения в плейофите на НБА

Стивън Къри отбеляза 40 точки при впечатляващия обрат и победа на Голдън Стейт със 123:119 след продължение над Ню Орлиънс в мач от първия рунд на плейофите в първенството на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Къри наниза тройка малко преди сирената и с това изравни резултата за Уориърс, които стопиха пасив от 20 точки в третия мач от серията на запад.

Къри вкара седем тройки за Голдън Стейт, който отстъпваше с 69:89 преди началото на последната четвъртина. В следващите 12 минути обаче Уориърс отстреляха съперниците си с 39:19 точки и с това резултатът беше изравнен. Само 9.6 секунди преди края Антъни Дейвис получи възможност да засенчи Къри, след като получи възмжност да стреля от линията за свободно хвърляне и да реши мача в полза на Ню Орлиънс. Под виковете "M-V-P" обаче той се притесни и стреля неточно, което доведе до светкавичната атака на Голдън Стейт и точния изстрел от разстояние на Къри.

Дейвис, завършил срещата с 28 точки и 15 спечелени борби, имаше възможност да помогне на отбора си и в заключителните секунди на продължението. Той обаче беше изтласкан до неудобна позиция от центъра Андрю Богут и неговият изстрел беше крайно неточен. С това Уориърс поведоха с 3:0 в серията и са близо до чиста победа.

Дерик Роуз отбеляза 34 точки, а Джими Бътлър добави други 24 при третия пореден успех на Чикаго над Милуоки в плейофите от Източната конференция. Този път обаче Булс се нуждаеха от две продължения, за да сломят съпротивата на Бъкс при 113:106.

Леброн Джеймс наниза 31 точки при победата на Кливланд със 103:95 над Бостън, с което Кавалиърс се доближиха само на един успех от чиста серия срещу Селтикс. Кливланд, който отсъства пет поредни сезона от плейофите, води с 3:0 преди мач номер 4 в Бостън, насрочен за неделя.

Срещи от първия кръг в плейофите на НБА (играе се до четири победи от седем мача):