3. Столичната 3х3 надпревара за пореден път вдига нивото

Столичната 3х3 надпревара за пореден път вдига нивото

Още идната неделя на 23 март Столична 3х3 Лига ще проведе петия от заплануваните десет турнира.

Невероятен турнир сътвориха участниците в четвъртото подред издание на Столична 3х3 лига в уютната зала на Националната Спортна Академия в София. Нивото на отборите се покачва с всяко следващо събитие и баскетболното шоу придобива все по-сериозни размери. Най-големия атестат за турнирите е, че при всяко следващо издание се появяват нови отбори, които съвсем не на шега се намесват в спора за призовите места.

Този път изненадата на надпреварата бяха момчетата от отбора на 61 в състав Христо Ангелов, Цветан Георгиев, Иван Иванов и Владимир Петров, които при първото си участие бяха единствения тим, тръгнал си от Студентски град без нито една загуба и заслужено триумфираха с първото място.

На стъпка от тях останаха фаворитите от Nike, които въпреки че записаха първите си поражения в надпреварата, остават лидери във временното класиране на лигата. С третото място се поздравиха други дебютанти в тазгодишната 3х3 надпревара, отборът на Перестройка, които пребориха в малкия финал втория тим в класирането до сега – Мешетата.

Толкова много баскетболни емоции, подплатени с качествен хип-хоп и не по-малко атрактивни момичета и момчета, дошли да погледат и подкрепят приятелите си в борбата им за първото място, концентрирани в толкова кратко време, нямаше как да не нажежат атмосферата в залата до точката на кипене. В няколко срещи дори нервите на отборите не издържаха и се стигна до не едно спречквания, които обаче самите участници решаваха в истинския дух на уличния баскет и се връщаха с още по-голям хъс и желание за победа в мача.

След четири изиграни турнира, класирането в Столичната 3х3 лига изглежда по следния начин:

Първи с общо три спечелени надпревари, едно второ място и общо 49 точки са отборът на Nike, втори са Мешетата с 24т., на врата им дишат момчетата от София с 23т. С разлика помежду си по малко от две точки елита на лигата се допълва от отборите на Atletic Gym, rEvo, Brooklyn Zoo, 61, Young Bloods, Nordgym, Venom и Перестройка. По регламента на надпреварата за участие във всеки турнир се присъждат 3 точки, отборите от 5-8 място добавят по още една, а най-добрите четири получават съответно 3т. за 4-то място, 5т. за трето, 7т. за втори и 10 за победителите.

Досега в четирите турнира за взели участие общо 23 отбора, като изготвената ранглиста от постигнатите от тях резултати ще определи кои от тях ще се класират за турнира за Наградата на София, който ще бъде проведен през месец юни. До тогава все още има достатъчно време и феновете на баскетбола на един кош със сигурност няма да скучаят. Още идната неделя на 23 март Столична 3х3 Лига ще проведе петия от заплануваните десет турнира.
Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)