3. Страхотен Везенков вдъхнови Олимпиакос за победа в Евролигата (ВИДЕО)

Страхотен Везенков вдъхнови Олимпиакос за победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българинът завърши с 15 точки, 4 борби и 6 асистенции за 24 минути на терена

Александър Везенков вдъхнови Олимпиакос за победа срещу Макаби Тел Авив. Мачът от баскетболната Евролига завърши 90:73 в полза на гърците. Със седмия си успех в турнира този сезон Олимпиакос се реваншира за двете поражения, които допусна в последните си срещи. За Макаби, който е със същия актив като гръцкия гранд:  7-4, загубата бе четвърта, но и втора в последните три мача.

Двата състава делят пето-шесто място във временното класиране в Евролигата. Лидер е Реал Мадрид с 9 победи и само 2 загуби.

Александър Везенков се представи отлично за Олимпиакос и бе в основата на силния старт на домакините, които пречупиха съперника още през първата част. Българинът завърши с 15 точки, 4 борби и 6 асистенции за 24 минути на терена.

Олимпиакос поведе с цели 27 точки разлика за 10 минути игра – 35:8, с което предреши крайния изход в срещата, а Макаби не успя да застраши водачеството на домакините до края. На почивката резултатът бе 51:26, а преди последната четвърт гръцкият състав водеше със 71:45.

Най-резултатен за Олимпиакос бе Костас Слукас с 18 точки, 3 борби и 2 асистенции. За израелския отбор Джеймс Нънали се отчете с 14 точки, 8 борби и 5 асистенции.

На 26 ноември Олимпиакос гостува на Армани Милано в следващия си мач от Евролигата, а ден по-рано Макаби Тел Авив гостува на АЛБА Берлин.