3. ТАУ Керамика наказа Барса с 69:62 в третия мач и поведе с 2:1 в серията

ТАУ Керамика наказа Барса с 69:62 в третия мач и поведе с 2:1 в серията

ТАУ Керамика е на път да спечели „Битката за Испания” в Евролигата, като се приближи на една победа от класиране за „Файнъл Фоур” след в третия мач от 1/4-финалната серия срещу Барселона Регал, който спечели с 69:62.

Без да имат успеваемост от тройката, Игор Ракочевич и Тиаго Сплитер бяха най-добри за тима от Витория, отбелязвайки съответно 15 и 13 точки. Домакините си осигуриха успеха през първото полувреме, когато поведоха с 29:20, а каталунците така и не можаха да се върнат в мача, въпреки че в последната част бяха близо до обрат.

Те се доближиха на три точки от съперника в последните минути, но силите им стигнаха само до тук. С най-много точки за Барселона Регал завърши Яка Лакович - 20, но гостите бяха предварително обречени в отсъствието на лидера си Хуан Карлос Наваро.

ТАУ е домакин и на двубоя след два дни, когато ще има възможност да си осигури класиране сред най-добрите 4 при нов успех.