3. ТАУ Керамика взе своето в Берлин - 73:68

ТАУ Керамика взе своето в Берлин - 73:68

Испанският ТАУ Керамика запази първото място в група "С" на Евролигата, след като победи с 73:68 при гостуването си на Алба Берлин.

Двубоят в немската столица бе равностоен, но гостите успяха да си тръгнат с победа благодарение на по-големия си опит.

ТАУ поведе с 44:41 на почивката, а преднината им след третата част бе 59:52. Алба се вдигна на щурм през последните 10 минути, но не можа да промени резултата и записа 4-а загуба от 8 срещи. За ТАУ това бе шестата победа за осем мача, което ги остави лидер в групата.

Най--резултатен за тях в мача бе сърбинът Игор Ракочевич, който наниза 24 точки и бе с основен принос за успеха. Рашад Райт пък се отчете със 17 точки за Алба.