3. Тежък шамар за "революционера" Тити! Берое удари Левски!

Тежък шамар за "революционера" Тити! Берое удари Левски!

Така възпитаниците на Любомир Минчев се изкачиха на второто място във временно!!то класиране

Берое (Стара Загора) спечели драматично гостуването си на Левски 2014 със 73:71 (22:25, 17:17, 15:14, 19:15) в мач от Националната баскетболна лига за мъже.

Така възпитаниците на Любомир Минчев се изкачиха на второто място във временното класиране с пълен актив от 6 точки, като изостават само на точка зад лидера Академик Бултекс, но имат мач по-малко. Столичани също имат 6 точки, но от четири двубоя.

"Сините" водеха почти през цялата среща, като малко преди средата на последната четвърт авансът им беше 67:59. Берое стигна до обрат със серия от 12:2 точки, която им позволи да поведат със 71:69 малко повече от две минути преди края. До сирената и двата отбора действаха нервно и допуснаха доста грешки, от което се възползваха гостите, които запазиха преднината си и триумфираха.

Александър Янев беше най-резултатен за старозагорци с 22 точки, а Алeкс Дейвис добави 14 точки и 12 борби.

За Левски Станимир Маринов завърши с 20 точки, а центърът Никола Маравич се отличи с 19 точки и 13 борби.