3. Тежка загуба за Академик Пд в Балканската лига (ВИДЕО)

Тежка загуба за Академик Пд в Балканската лига (ВИДЕО)

Николай Титков беше най-резултатен за домакините със 17 точки

Академик Пловдив претърпя тежко поражение от израелския Апоел Галил Елион с 55:84 (7:26, 13:28, 10:11, 25:19) като домакин в среща от четвъртия кръг в група С от втората фаза на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Това бе втора поредна и общо трета загуба за българския състав, който има и една победа на последното място във временното класиране, а тимът на Апоел записа втори успех и вече е с актив 2-2. В група С са още отборите на Левски и Сигал Прищина (Косово), които са с по две победи и една загуба.

Резултатите от първия етап се зачитат и така пловдивчани имат още две срещи в тази фаза на Балканската лига – домакинство на Левски на 21 март и гостуване в Израел на 30 март.

Баскетболистите на Академик Пловдив не успяха да се противопоставят на Апоел Галил Елион. Те отбелязаха 7 точки в първата част и общо 20 през цялото първо полувреме, като изоставаха с 20:54 на почивката. Гостите започнаха вторите 20 минути със серия от 6:0 и поведоха с 40 точки до средата на третата част, която приключи при 65:30 в тяхна полза. Израелският тим контролираше събитията на терена до финалната сирена.

Николай Титков беше най-резултатен за домакините със 17 точки, а Ник Фулард добави 8 точки и 10 борби. Тони Гуджино пропусна мача за пловдивчани.

Брайс Уошингтън завърши 13 точки и 7 борби за Апоел Галил Елион.