3. Торонто победи Индиана с обрат в последната част

Торонто победи Индиана с обрат в последната част

Резултатите в НБА

Демар Дерозън отбеляза 34 точки за отбора на Торонто, който се наложи по особено драматичен начин срещу Индиана и поведе с 3:2 победи след петия мач от плейофната серия на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

Раптърс спечелиха със 102:99, след като преодоляха дефицит от 13 точки в последната четвъртина, а точен изстрел от тройката на Соломон Хил не беше признат заради изтичане на часовника.

Пол Джордж отбеляза 39 точки за отбора на Индиана, който изглеждаше сигурен победител в началото на четвъртата част. Освен това, Пейсърс имаха предимство от 17 точки в развитие на мача и нито веднъж не догонваха в резултата през първите три четвъртини.
Раптърс обаче се възползваха от силна серия на Кайл Лори, завършил с 14 точки, както и от дабъл-дабъл на Бисмак Биомбо при десет точки и 16 спечелени борби, за да стигнат до пълния обрат и победата. Раптърс, втори сийд в Източната конференция, могат да спечелят за първи път в клубната история плейофна серия по регламента за четири победи от седем мача в петък вечер, когато гостуват на Индиана.

Вторият мач за вечерта също премина през сериозен обрат, след като Кент Бейзмор вкара три поредни изстрела от тройката за победа на Атланта със 110:83 срещу Бостън. Хоукс водят с 3:2 победи в серията преди гостуването си в четвъртък вечер, а ако има мач номер 7, той ще бъде проведен в Атланта в събота вечерта. Денят започна ужасно за Хоукс, които губеха с 19:29 в средата на втората четвъртина. Водени от Бейзмор обаче, домакините заиграха по-уверено в следващите минути и дори направиха серия от 28:8 точки, зада постигнат пълен обрат преди полувремето. Атланта стигна до рядко вижданите 42 точки през третата четвъртина и влезе в последната с предимство от 27 пункта, за да убие тотално интригата.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), плейофи:

Атланта - Бостън 110:83
* Атланта води с 3:2 победи в серията.

Торонто - Индиана 102:99

* Торонто води с 3:2 победи в серията.