3. Треньорът на Рилски спортист: Изиграхме добър мач в защита

Треньорът на Рилски спортист: Изиграхме добър мач в защита

Златин Георгиев недоволен от отпускането в края на мача

Треньорът на Рилски спортист Людмил Хаджисотиров бе притеснен въпреки успешния старт в Балканската лига, където тимът от Самоков срази като домакини Левски със 75:62.

"Изиграхме добър мач в защита, в който успяхме да лимитираме отбора на Левски до 14-17 точки за част и общо до 62, което беше и нашата цел. Не ми хареса това, че в последните минути загубихме концентрация в нападение, а това е нещо, което не бива да допускаме в мачовете с фаворитите в лигата.

Това мисля, че е нещото, което трябва да изчистим, но иначе съм доволен от старанието на момчетата, особено в защита. За всички е ясно, че играем ли добре в защита нападението ще тръгне.

Лошото е това, което се случи с Денислав Вутев. Надявам се и стискам палци контузията му да не е сериозна, но в момента нищо не мога да кажа. Ще трябва да направим изследвания, за да видим какво е състоянието му, но наистина се надявам да няма нищо сериозно", притеснен е наставникът.

Баскетболистът на Рилецо Златин Георгиев посочи, че тимът е имал проблеми с концентрацията в последните минути от мача с Левски. Той сподели, че въпреки победата срещу „сините”, такова нещо би им изиграло лоша шега срещу отбори като Балкан и Лукойл.

"Мисля, че днес 35 минути играхме много добре, но в последните минути направихме доста грешки, което позволи на момчетата от Левски да намалят разликата. Радващото обаче е, че не позволихме да се стигне до някакви драматични моменти и си спечелихме мача.

Ако играем срещу Балкан или Лукойл това обаче може да ни изиграе лоша шега и затова трябва да избягваме такива ситуации", заяви Георгиев.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича