3. Трипъл-дабъл на Джеймс Хардън издърпа Хюстън до победа над Портланд

Трипъл-дабъл на Джеймс Хардън издърпа Хюстън до победа над Портланд

Маями прекъсна най-дългата си серия без победа от 2008 година насам

Джеймс Хардън реализира 26 точки, овладя 12 борби и подаде 14 асистенции за победата на Хюстън със 126:109 у дома срещу Портланд в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.  Си Джей Малкълм беше най-резултатен за Портланд с 26 точки, а съотборникът му Морис Харкълс добави още 19 точки. Гардът на домакините Патрик Бивърли записа своя дебют, след като лекува контузия в коляното. За 25 минути на полето Бивърли реализира 11 точки и направи 3 завършващи паса.

Маями победи с категоричното 96:73 у дома срещу Милуоки. Диън Уейтърс завърши с 23 точки в мача, прекъснал серията от шест последователни поражения за Хийт. Джош Ричардсън добави още 18 точки, а Хасан Уайтсайд се отличи с 12 точки, 17 борби и 8 блока за победителите.

Това беше най-дългата серия без победа за Маями от 2008 година насам. Горан Драгич се завърна в игра за Хийт, след като пропусна три срещи заради контузия в глезена. За 36 минути на полето той реализира 16 точки.