3. Тройка със сирената на ЛеБрон спаси Кавалиърс срещу Меджик – 96:95

Тройка със сирената на ЛеБрон спаси Кавалиърс срещу Меджик – 96:95

Кливланд Кавалиърс и техните фенове се нуждаеха от чудо, за да не загубят и втория мач от серията срещу Орландо Меджик. Чудото стана и негов автор бе познато лице – извънземният ЛеБрон Джеймс.

Меджик водеше с 95:93, а до края оставаше една едничка секунда. Логично за такъв момент от мача, топката стигна до Джеймс, който с невероятен изстрел от тройката взриви „Куикен Лоънс Арина” и запази живи надеждите за титла на „кавалерите”. В съответствие с прякора си, домакините бяха много добре настроени към Меджик, подобно на първата среща, и бяха на път да загубят шансове за финал още преди серията да е пристигнала в гореща Флорида.

Настроени максимално за успех снощи, Кавалиърс започнаха вихрено срещата и поведоха с 30:16 след първите 12 минути. Тогава обаче Хауърд, Тюркоглу и компания затегнаха защитата и авансът на домакините започна да се топи като лански сняг. В средата на последната част Орландо поведе за първи път в мача след кош на Лийза 86:84. До края на двубоя никой не успя да се откъсне с повече от три точки. Меджик успя да обърне от 90:93, до 95:93 в своя полза, а когато Тюркоглу реализира секунда преди сиренета, изглеждаше, че няма сила на този свят, която да попречи на гостите да поведат с 2:0 във финала на Изток.

Не така мислеше обаче ЛеБрон, който направи чудото и изравни резултата между двата тима преди мачовете в Орландо. Той завърши с 35 точки, а Мо Уилямс добави 12 за победителите, докато с най-много за Орландо се отчете Рашар Люис – 23.