3. Цървена звезда е новият шампион на Адриатическата лига

Цървена звезда е новият шампион на Адриатическата лига

Възпитаниците на Деян Радонич стигнаха до триумфа след победа с 89:79 над Цедевита в Загреб

Сръбският гранд Цървена звезда записа нова страница в историята си, печелейки за първи път титлата в Адриатическата лига. Възпитаниците на Деян Радонич стигнаха до триумфа след победа с 89:79 над Цедевита в Загреб, като по този начин затвориха финалната серия на регионалната надпревара с 3-1 успеха и се окичиха със златените медали. "Звездашите" съкрушиха съперника още през първото полувреме, като в рамките на началните 10 минути реализираха 30 точки, а през втората част вкараха двойно повече от Цедевита, за да се оттеглят на почивка с аванс от 17 точки - 52:35.

След подновяването на срещата играчите на хърватския тим дадоха всичко от себе си и не се отказаха до последно, като в един момент намалиха разликата до 11 точки, но нямаха сили за нещо повече и сърбите спечелиха с 89:79. Чарлз Дженкинс вкара 17 точки за новите шампиони, Лука Митрович добави 14, а Никола Калинич и Бобан Марянович се оттеглиха с по 12 всеки. За Цедевита Томислав Зубчич бе най-резултатен с 15, докато Миро Билан завърши с 12.

“Цедевита игра отлично във всичките 4 мача. Осигури си място в Евролигата, а класирането им за финалите след страхотната победа в Подгорица срещу Будучност бе просто страхотно. Беше една много хубава серия. Във всичките мачове от нея показвахме добра игра, но и на моменти Цедевита демонстрираше защо е тук. Доволен съм от този резултат, особено като вземете под внимание факта, че играхме без Майк Цирбес. Днес изпълнихме целта, която си бяхме поставили от самото начало. Още от първия кръг бяхме лидери в класирането и заслужено днес Звезда е шампион”, бяха думите на щастливия треньор на белградския клуб Деян Радонич.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години