3. Цървена звезда победи действащия шампион в Евролига Макаби (Тел Авив)

Цървена звезда победи действащия шампион в Евролига Макаби (Тел Авив)

Барселона и Фенербахче сещу записаха победи

Цървена звезда (Белград) направи най-добрия си мач през този сезон в Евролигата по баскетбол за мъже и се наложи над шампиона Макаби (Тел Авив, Израел) у дома с 89:76 в среща от група Е. Това обаче е едва втора победа за Звезда и те заемат 7-о място от 8 отбора, докатоизраелците са 3-и. В група F шесткратните победители от ЦСКА (Москва) запазиха 1-ата си позиция след успех с 81:74 над Лаборал Куча Витория (Испания). Преследвачите от Фенербахче също нямаха проблеми и разгромиха руския Нижни Новгород с 92:79. Всичките 12 състезатели, записани в групата за мача, реализираха точки за фенерите. Най-добър беше Неманя Биелица с 16 точки и 7 борби.

В група Е Барселона излезе на 2-о място след победата с 81:77 над Панатинайкос като гост. След като една успешна стрелба от тройката от 33 опита в предишните си два мача, сега баскетболистите на Цървена звезда вкараха 13 пъти от 29 стрелби срещу Макаби (Тел Авив). Най-после американският плеймейкър Маркъс Уилямс и гардът Чарлс Дженкинс показаха добра форма. Макаби направи серия от 22:7 и в началото на четвъртата част на мача поведе с 65:57, но силен последен период в мача и резултат от 35:17 осигури успеха на сърбите. Уилямс вкара 17 точки, Дженкинс добави 16, а центърът им Бобан Мариянович беше водещ реализатор с 19 точки и 17 борби.

"Искам да поздравя нашите противници за впечатляващата четвърта част. Под диктовката на невероятните им фенове, те заслужиха победата, заяви треньорът на израелците Ги Гуудис. Имахме доста неточности при стрелбата от зоната за три точки и не успяхме да спрем Мариянович, но не сме си правили илюзии, че в Белград Арена ще ни бъде лесно.

"Щастливи сме, че зарадвахме нашите фенове с победа срещу действащия европейски шампион. Искам да благодаря на публиката, че вдигна духа на момчетата във важните моменти от мача, заяви пък треньорът на Цървена звезда Деян Радонийч. След като миналата седмица инкасира първа домакинска загуба от Фенербахче, сега ЦСКА (Москва) успя да заличи аванс на домакините от Куча Витория от 12 точки, натрупан още в първата четвърт.

В срещата ще се запомни индивидуалното шоу на Дарайъс Адамс от ЦСКА, който завърши с 31 точки, а баските така и не успяха да го спрат. Виталий Фридзон завърши с 13 точки, а Милош Теодосич и Нандо де Чоло добавиха по 11. Центърът Джъстин Дулмън с 21 точки, както и водещият реализатор в Евролигата Хуан Карлос Наваро със 17 бяха в основата на победата на Барселона като гост на Панатинайкос.

Срещи от втората групова фаза на баскетболната Евролига за мъже:

Група E:
AЛБА Берлин - Жалгирис Каунас (Лат) 80:72 (42:37)
Цървена звезда (Срб) - Maкаби Тел Авив (Изр) 89:76 (38:34)
Панатинайкос (Гърция) - Барселона (Исп) 77:81 (32:42)

днес:
Галатасарай (Турция) - Реал Мадрид (Испания)

Група F:
Фенербахче (Турция) - Нижни Новгород (Русия) 92:79 (50:34)
Лаборал Куча Витория - ЦСКА Москва (Русия) 74:81 (42:36)

днес:
Oлимпия Емпорио (Милано) - Олимпиакос Пирея (Гърция)
Уникаха Малага (Испания) - Ефес Истанбул (Турция)

8. Уникаха Малага 8 1 7 573:628 9

* Първите четири отбора от всяка група се класират за четвъртфиналите в турнира.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже