3. Цървена звезда спечели квота за втората групова фаза след късен обрат срещу Байерн

Сръбският шампион победи с 85:76

Сръбският шампион Цървена звезда победи с 85:76 (31:20, 13:20, 12:25, 29:11) германския клуб Байерн Мюнхен и спечели квота за втората групова фаза на баскетболната Евролига за мъже. Звезда излезе от група "А" с трето място, докато баварците са елиминирани с пета позиция. Цървена звезда, подкрепян от 7 хиляди привърженици в Белград, преодоля дефицит от девет точки през второто полувреме благодарение на отличната игра на 20-годишния Марко Гудурич. Той отбеляза девет от общо 16-те си точки в последната четвъртина и беше в основата на пълния обрат за домакините. Нещо подобно рано в мача направиха и гостите от Мюнхен, които отстъпиха с 20:31 в първата четвъртина.

"Не съм си представял и в най-смелите ми мечти, че ще бъда днес на терена и ще бъда в основата на обрат в толкова голям мач, какъвто е този. Играхме по-добре, но дълго време просто не успявахме да се откъснем от Байерн. Надявам се този обрат да бъде повратна точка за нас и да донесе голямо щастие на феновете ни", каза след мача Гудурич, който играе първи сезон като професионалист.

Топ 16 на Евролигата е съставен от две групи, в които сили мерят по осем отбора в схема домакинство и гостуване. От група "А" излязоха още турският Фенербахче, руският Химки и испанския Реал Мадрид.

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)