3. Цибона изненада Монтепаски в Загреб - 88:81

Цибона изненада Монтепаски в Загреб - 88:81

Цибона спечели много важна победа на старта на борбата в група "Н" на Евролигата, като надигра с 88:81 Монтепаски (Сиена) в Загреб.

Цибона спечели много важна победа на старта на борбата в група "Н" на Евролигата, като надигра с 88:81 Монтепаски (Сиена) в Загреб.

Италианците са считани за един от най-силните тимове в Лигата, но трябваше да преклонят глава в зала "Дражен Петрович". Мачът тръгна добре за гостите, които поведоха с 25:17 след първата част.

След това Цибона се разигра и намали преднината на Монтепаски на 38:44 на почивката, а преди последните 10 минути на таблото имаше пълен баланс - 62:62.

Давор Куш и Ърл Колуей поведоха съотборниците си в последните минути към победа, която стана факт след много силна игра в защита. Колуей отбеляза 23 точки, а Куш добави 18 за ценната победа. Кристоф Лавринович реализира 18 за Монтепаски.

Другият мач от групата е днес в Истанбул, където Фенербахче приема шампиона ЦСКА (Москва).