3. ЦСКА (Москва) – Партизан и Панатинайкос – Монтепаски са първите два 1/4-финала в Евролигата

Панатинайкос, макар и трудно, победи у дома Уникаха със 103:95 след продължения. Така гърците си осигуриха четвъртфинален сблъсък със силния тим на Монтепаски (Сиена), но пък избегнаха шампиона ЦСКА (Москва).

Вчера се изиграха последните срещи в групи „G” и „H” на Евролигата, в които не се стигна до изненади.

Партизан ще трябва да усети силата на руския колос. Тимът от Белград загуби със 72:88 гостуването си на Рома Лотоматика, като победата на римляните бе само за престиж.

В група „Н” ЦСКА победи очаквано като гост Цибона (Загреб) със 73:63, а Монтепаски спечели със 73:68 срещу Фенербахче в негостоприемната истанбулска зала „Абди Ипекчи”.

Четвъртфиналите започват на 24 март, като ЦСКА и ПАО за домакини в първите срещи, както и на евентуална трета, ако се наложи. Играят се два от три мача.

Днес са последните срещи в групи “E” и “F”.