3. ЦСКА Москва се справи с Анадолу Ефес

ЦСКА Москва се справи с Анадолу Ефес

Уил Клейбърн отбеляза 20 точки за „армейците“

Руският гранд ЦСКА (Москва) постигна впечатляваща победа в IV кръг на Евролигата, след като е наложи при визитата си на Анадолу Ефес (Истанбул) с категоричното98:80 (27:26; 27:17; 19:17; 25:20).

Уил Клейбърн отбеляза 20 точки за „армейците“, Нандо Де Коло записа 18 точки и 5 асистенции, а Серхио Родригес и Отело Хънтър приключиха съответно с по 14 и 13 точки.

Крунослав Симов вкара 23 точки за домакините от Истанбул, а Джош Адамс и Браянт Дънстън завършиха съответно с по 17 и 14 точки.

След равностойна първа четвърт, която приключи само с точка преднина в полза на ЦСКА, баскетболистите на руския гранд се развихриха през вторите десет минути и стигнаха до двуцифрен аванс в края на първото полувреме – 54:43.

След почивката московчани контролираха събитията на терена и не позволиха на съперника да потърси обрат, което им подсигури и крайния успех – 98:80.

След този успех ЦСКА (Москва) заема 4-а позиция във временното класиране с баланс от 3 победи и 1 загуба, а Анадолу Ефес е на последното 16-о място с 4 загуби и нито един успех.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича