3. ЦСКА (Москва) стана първият класирал се за „Файнъл Фоур” в Берлин след нова победа над Партизан

Руският колос надделя с 67:56 пред близо 23 000 души в „Белградска Арена” и без да загуби мач преодоля „черно-белите”.

Шампионът в Евролигата ЦСКА (Москва) мина като на парад пред сръбския Партизан (Белград) и се класира за „Файнъл Фоур” в Берлин, където ще защитава титлата си. Руският колос надделя с 67:56 пред близо 23 000 души в „Белградска Арена” и без да загуби мач преодоля „черно-белите”.

Воденият от Еторе Месина тим се оказа твърде голяма хапка за сърбите и в третия мач, като доста преди финалната сирена си осигури победата. Московчани спечелиха само с една точка първата част (15:14), а авансът им на полувремето бе 33:28. В третата част ЦСКА окончателно пречупи устрема на домакините, като методично увеличаваше преднината си. Тя стана 52:38 в 30-ата минута и „армейците” вече мислеха за Берлин, а играчите на Партизан успяха само да направят загубата си по-почетна.

Рамунас Шишкаускас отбеляза 20 точки за ЦСКА, а Матиас Смодиш добави 18, докато с най-много за Партизан се отличи младият талант Новица Великович, който реализира 26 точки и отново даде заявка за трансфер в по-голям клуб след края на сезона.