3. ЦСКА прегази Монтепаски Сиена с 95:71

ЦСКА прегази Монтепаски Сиена с 95:71

Баскетболният тим на ЦСКА (Москва) стана главният кандидат за победител в Група Н от фазата на Топ 16 в Евролигата, след като днес московчани премазаха гостуващия Монтепаски Сиена с 95:71.

ЦСКА оглавява групата си с актив от 3 победи и 1 загуба и ще се класира за четвъртфиналите, ако спечели една от оставащите си две срещи. Монтепаски разполага с 2 победи и 2 загуби и ще спори за второто място с хърватския Цибона Загреб следващата седмица.

Матяс Смодис поведе домакините с личен рекорд за този сезон от 22 точки. Джей Ар Холдън добави 18 точки с „5 от 7” успеваемост при опитите си за тройка, 7 борби и 6 асистенции. Еразем Лорбек реализира дабъл-дабъл с 14 точки и 12 борби, Траян Лангдън реализира 14, докато Рамунас Сискаускас записа 13.

Анри Домеркан бе най-резултатен за Монтепаски с 19 точки, Терел Макинтайър добави 15 и 7 асистенции. Ромейн Сато наниза 11 точки за гостите, които на полувремето изоставаха само с една точка при 45:44.