3. Турция, Финландия, Израел и Румъния ще бъдат домакини на Евробаскет 2017

Турция, Финландия, Израел и Румъния ще бъдат домакини на Евробаскет 2017

Квалификациите за шампионата ще се проведат през следващото лято, България ще участва в тях

Финландия, Израел, Румъния и Турция ще бъдат домакини на Евробаскет 2017. Това бе обявено на специална церемония в Мюнхен, Германия.

След успеха на последния шампионат на Стария континент и приема на четири държави, ФИБА Европа залага на тази формула и за следващото европейско първенство при мъжете. Квалификациите за шампионата ще се проведат през следващото лято, а България също ще участва в тях.

В Истанбул ще се играят мачовете от една от групите в първата фаза, както и финалите на турнира през 2017 г. Залите, които ще приемат двубоите са “Абди Ипекчи Арена” и “Синан Ердем Арена”, която бе домакин на решителния етап от световното първенство през 2010 г.

Финландия ще бъдe част от най-големия баскетболен форум в Европа за първи път от 1967 г. насам. Местната федерация е избрала градовете Хелзинки и Тампере за срещите от шампионата. През 2017 г. страната ще отбележи и 100-годишнината от независимостта си.

За първи път Израел и Румъния получават честта да участват в организацията на турнира. За израелците това е възможност да се борят за нов медал след среброто от европейското в Италия през 1979 г. Северните ни съседи вече имат опит при подобни събития след приема на част от мачовете на Евробаскет 2015 за жени.

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки