3. Убедителен първи домакински успех на Балкан

Убедителен първи домакински успех на Балкан

Отборът на Балкан постигна първата си домакинска победа от началото на сезона.

Отборът на Балкан постигна първата си домакинска победа от началото на сезона. Това стана в днешния мач от петия кръг на НБЛ срещу Черно море Порт Варна с 96-78 (22-13, 24-16, 27-21, 23-28). Освен това зелените счупиха и каръка срещу варненския тим от миналия сезон, когато записаха четири поражения - три в редовния сезон и едно за купата, ако не се брои прекратената  среща от серията за бронзовите медали.

Tази победа на Балкан бе постигната след по-добра игра през цялата среща. Мачът тръгна равностойно, но в последните две минути на първата четвъртина със силна серия балканци стигнаха до 22-13, а две минути след началото на втората разликата стана двуцифрена при 25-15. Именно този период се оказа ключов за хода на срещата, тъй като в края на полувремето балканци стигнаха до преднина от 20 точки, а на почивката резултатът бе 46-29 в тяхна полза.

Превъзходството на Балкан продължи и в третата част, когато бе достигната и най-голямата разлика в мача - 62-36 в 25-та минута. Едва в последните десет минути гостите се посъвзеха и ги спечелиха с 28-23, но крайният резултат - 96-78 за Балкан, изразява реалното съотношение на силите в тази среща.

Балкан показа много по-добра стрелба от своя съперник - 56% срещу 42%, спечели и 10 борби повече под двата коша - 39 спрямо 29, а асистенциите са 24 на 16.

Много силен мач изигра Вукота Павич. Черногорецът направи дабъл-дабъл с 20 отбелязани точки със стрелба 9-11 и 13 овладени борби. Лидерите на тима Иван Лилов и Павел Маринов завършиха с по 16 точки, с 14 срещу миналогодишния си тим е Педжа Стаменкович. Отлично игра и сръбският център Ненад Шулович, въпреки че е  само с 8 точки, но има 10 борби - 8 от тях в нападение, и 6 асистенции. Много добра оценка заслужава и Николай Маринов, завършил с 8 точки и 4 асистенции. Тенчо Тенчев вкара 7 точки, Маринчешки е с 4, Мартин Маринов има 3.

За Черно море над всички бе Станислав Славейков с 24 точки, силно игра в нападение и американецът Лени Даниъл, отбелязал 14. Великов има 10 точки, но отбелязани в края на срещата, Аврамов завърши с 9.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже