3. Устремът на Левски спря в Косово

Устремът на Левски спря в Косово

"Сините" претърпяха втора загуба в Балканската лига

Левски претърпя втора загуба в Балканската лига този сезон, със 63-70 при гостуването си на Башкими в Косово.

Двойно повече грешки, малко реализирани тройки (само 3) и двойно по-малко възможности за наказателни удари се оказаха препъни-камъкът за Левски.

Станимир Маринов записа 22 точки, Алекс Симеонов добави 16, а Крис Минков - 11. Лекуващият контузия Веселин Веселинов бе големият отсъстващ за "сините", а действията на Никола Маравич и Деян Карамфилов, представящи се страхотно през сезона, бяха силно лимитирани в двубоя.

Самир Зекики със 16 бе най-резултатен за Башкими. Косоварите отново играха без българския гард Александър Груев, останал извън групата за мача.

Първата част бе доста слаборезултатна, като в първите пет минути двата отбора не си бяха вкарали общо 10 точки. Пропуските продължиха, като Левски нямаше добър ден от тройката, но пък съперникът не можеше да вкара от средно разстояние или под коша в продължение за цели 9 минути. За 10 пък, Башкими и Левски си реализираха едва 11:12 точки.

"Сините" вкараха няколко поредни за старт на втората четвърт, като поведоха със 7 точки, но не успяха да увеличат преднината си. Вместо това домакините изравниха и до края на полувремето се мина през няколко смени на водачеството. Почивката дойде при 33-32 в полза на Левски.

След паузата обаче Башкими буквално избухна, за пет минути направи серия от 18-2 и поведе със стабилна разлика. Опитите на българския тим да се върне в играта се оказаха неуспешни и изоставането на "сините" стигна до 17 точки.

Косоварите поддържаха стабилно аванса си около 15 точки и в последната четвърт, въпреки усилията на Левски. Едва в последната минута гостите пробиха съпротиваха на Башкими и свалиха изоставането под 10 точки, до 70-61.

Секундите до края обаче стигнаха само, за да се оформи крайното 70-63.

Само след два дни Левски гостува на албанския Тирана във втори мач от турнето си.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича