3. В БОТЕВГРАД: Рилски спортист отпадна за ФИБА Европа (ВИДЕО)

В БОТЕВГРАД: Рилски спортист отпадна за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Руският Парма (Перм) отнесе самоковци и ще спори с Балкан за място във Файнъл 4

Рилски спортист отпадна в осминафиналите на турнира за купата на ФИБА Европа, след като загуби от Парма (Перм) с 60:91 (20:29, 15:19, 10:22, 16:20).

Така руският тим уби мечтите на родните баскетболни фенове за изцяло български четвъртфинал в турнира и ще спори с Балкан (Ботевград) за място във финалната четворка в четвъртък вечер от 21:00 часа.

Тази вечер Парма спечели заслужено в „Арена Ботевград“ срещу носителя на Купата на България, след като започна изключително силно двубоя и набързо стигна до комфортен аванс от 9 точки преди втората четвърт – 29:20.

В началото на вторите десет минути самоковци заиграха по-добре и успяха да свалят пасива си, но това бе за кратко.

Руснаците вдигнаха незабавно оборотите в играта си и активът им отново започна да расте, а почивката дойде при 48:35.

През второто полувреме играчите от Перм продължиха с добрите си изяви, а разликата продължи да расте и преди последната част вече бе 25 точки - 70:45.

В последната част играчите ни дадоха всичко от себе си за да стопят пасива си, но руснаците не позволиха това да се случи и се класираха по категоричен начин за следващия етап от надпреварата.