3. В Сливен започна държавно първенство по баскетбол от Ученическите игри

В Сливен започна държавно първенство по баскетбол от Ученическите игри

Девет отбора от страната участват от днес във финалите по баскетбол от програмата на Ученически игри’09, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен. За пореден път градът под Сините камъни е домакин на проява от календара на спортна федерация. В зала “Васил Левски” сили ще мерят девойки от възраст 8-10 клас.

Домакините се представят от тима на ПМГ „Добри Чинтулов”, който е миналогодишен победител в първенството и заслужи участие на световното първенство в Истанбул, където зае 21-ото място.

Останалите състави, които ще спорят за титлата са от София, Стара Загора, Ямбол, Пловдив, Плевен, Варна, Монтана и Разград. Играе с е в две предварителни групи, по системата всеки срещу всеки. Първите два отбора ще образуват финалното каре.

Държавният шампион от Ученическите игри по баскетбол при девойките ще стане известен на 28 май.