3. Вашингтон се спаси у дома срещу съседите от Ню Йорк

Вашингтон се спаси у дома срещу съседите от Ню Йорк

Вашингтон Уизардс трябваше да се възползват от 15 поредни коша в заключителната четвърт на срещата си срещу Ню Йорк Никс за да се спасят от срамна загуба пред собствена публика във „Веризън Сентър”

Вашингтон Уизардс трябваше да се възползват от 15 поредни коша в заключителната четвърт на срещата си срещу Ню Йорк Никс за да се спасят от срамна загуба пред собствена публика във „Веризън Сентър”.

В продължението на целия сезон в играта на Вашингтон се забелязва способността им да губят натрупаната точкова преднина в края на двубоите си. Днес крайният изход бе коренно различен. След като изоставаха с 87:81 при 4:35 минути оставащо време, Уизардс заковаха 15 поредни точки за да прекършат серията си от шест поредни загуби. Вашингтон страда от странния синдром, който се прояви и срещу Ню Йорк преди две вечери, когато играчите от „голямата ябълка” им нанизаха 128 точки.

Най-резултатен в двубоя бе Антоун Джеймисън за домакините с 28 точки. Той бе последван от Майк Джеймс с 19 и Ник Йънг с 13. За гостите с 18 точки се разписа Ал Харингтън. Нападателите Уилсън Чандлър и Дейвид Лий добавиха 16 и 15 съответно.