3. Вера Перостийска се завръща в Турция

Вера Перостийска се завръща в Турция

Вера Перостийска се завръща да играе в Турция през новия сезон. 27-годишната пловдивчанка ще играе в отбора на Самсун в турската баскетболна лига, предаде bulgarianbasket.com.

Перостийска игра за отбора на Монтана 2003 през изминалия шампионат. Тя бе с основна заслуга отбора да спечели Купата на
България, когато на финала бе победен Дунав Еконт с 67:64 точки.

Тимът на Самсун успя да влезе в първа лига на Турция по-миналия сезон. Още миналия шампионат обаче отборът се представи отлично и завърши редовния сезон на второ място. На полуфиналите за титлата Самсун загуби спора с Мерсин и шанса да играе финал. Представянето на отбора в редовния сезон му донесе участие в предстоящото издание на турнира ФИБА Еврокъп.