3. Везенков и Олимпиакос бият като гости в Евролигата (ВИДЕО)

Везенков и Олимпиакос бият като гости в Евролигата (ВИДЕО)

Жалгирис вече има 21 загуби в 28 мача

Отборът на Олимпиакос, където играе българинът Александър Везенков, победи Жалгирис с 84:73 (15:20, 24:19, 19:20, 26:14) като гост в Литва в отложен мач от 19-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Победата е общо 17-а за Олимпиакос, който има и 10 поражения на четвъртото място във временното класиране преди окончателното изваждане на трите руски тима от турнира.

При анулирането на резултатите им Олимпиакос излиза на трета позиция. Отборът на Жалгирис пък допусна 21-о поражение от 28 изиграни двубоя.

Александър Везенков завърши с 16 точки, 4 борби и 1 асистенция за малко над 33 минути на терена.

Най-резултатен за гостите от Атина беше Костас Папаниколау с 18 точки, 5 борби и 4 асистенции, а за Жалгирис Джош Небо реализира 17 точки, 10 борби и 2 асистенции.

Двата състава изиграха оспорван сблъсък в Каунас, като след равенство 39:39 на почивката гръцкият тим изоставаше с 1 точки в края на третата част при 58:59. Гостите започнаха последната четвърт със серия от 8:0 и до края задържаха преднината си.

В четвъртък вечер отборът на Олимпиакос приема големия си съперник Панатинайкос в среща от 30-ия кръг на баскетболната Евролига.