3. Везенков отбеляза 12 точки за победа на Барселона в Евролигата

Везенков отбеляза 12 точки за победа на Барселона в Евролигата

Каталунците победиха "Панатинайкос" със 72:57

Александър Везенков отбеляза 12 точки за отбора на "Барселона", който победи със 72:57 (19:19, 17:12, 21:9, 15:17) гръцкия "Панатинайкос" в мач от баскетболната Евролига за мъже. Успехът изкачи каталунците на десето място в генералното класиране на турнира, като те вече са с баланс 5-5 и са равни с гостите от Гърция.

Везенков остана на игрището 16:17 минути, в които отбеляза две тройки и спечели пет борби. "Барса" пък изнесе като цяло страхотен мач в защита и вече има три поредни победи в Евролигата след трудното начало на сезона. Анте Томич отбеляза общо 16 точки, но десет от тях той наниза през първата четвъртина, която обаче завърши 19:19.

"Барселона" изгради големия си аванс през втората четвъртина, когато Алекс Ренфро записа първия си кош с екипа на каталунците, Стратос Перпероглу отбеляза от тройката, а Александър Везенков вкара следващите пет точки в полза на "Барселона". Домакините се оттеглиха на полувремето именно с такъв аванс.

През второто полувреме разликата между "Барса" и "Пао" се увеличаваше непрекъснато като серия от кошове на Джоуи Дорси, Томич и Везенков доведоха и до най-голямата преднина за домакините при 63:46.

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)