3. Везенков с 9 минути при разгром на Барса

Везенков с 9 минути при разгром на Барса

Испанците отнесоха Панатинайкос

Българският национал Александър Везенков записа девет игрови минути при победата на испанския баскетболен клуб "Барселона" с 98:71 точки срещу гръцкия „Панатинайкос", в мач от 1-ия кръг на Евролигата.

Везенков не попадна в стартовата петица и изгра 8:57 минути, в които спечели две борби, но пропусна двете си стрелби от зоната за три точки.

"Барселона" обаче не се нуждаеше от помощта на българина, след като стартира последната четвъртина с аванс от 11 точки и направи серия от 15:6 през първите й пет минути.

Шампионът „Фенербахче" започна сезона със загуба с 67:68 при гостуването си на „Уникаха" (Малага).

Турците водеха играта до началото на последната четвъртина, когато испанците направиха серия от десет безответни точки и запазиха точка аванс до края.

В последната секунда Костас Слукас пропусна стрелба под коша и „Фенербахче" загуби.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича