3. Везенков с поредно добро представяне при победа на Барселона

Везенков с поредно добро представяне при победа на Барселона

Българинът завърши с 13 точки и 7 борби

Александър Везенков изигра силен мач за Барселона в испанското баскетболно първенство при победата срещу Манреса с 84:57. Българската звезда вкара 13 точки, колкото записаха още трима негови съотборници - Алекс Абринес, томаш Саторански и Брад Олесон. Везенков добави към 13-те си точки и 7 борби (най-много от играчите на Барселона).

Везенков получи 28:53 минути от треньора Шави Паскуал - най-много от всички състезатели на Барселона. Легендата и капитан на тима Хуан Карлос Наваро въобще не бе в групата за двубоя, центърът Джоуи Дорси получи едва 13 минути, а наставникът разпредели поравно игровото време между всички.

Следващият мач на Барса е на 7 април - гостуване на Жалгирис в Евролигата. Каталунците се нуждаят от задължителна победа, за да си гарантират място в плейофите.

След днешната победа над Манреса - Барселона, продължава да е едноличен лидер в класирането в Испания. Каталунците имат 24 победи и 2 загуби от 26 мача.

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)