3. Везенков с рекорд, но Сакраменто загуби (ВИДЕО)

Везенков с рекорд, но Сакраменто загуби (ВИДЕО)

Кралете паднаха в калифорнийското дерби

Сакраменто Кингс не успя да се наложи в калифорнийското дерби с Лос Анджелис Клипърс, но Алксандър Везенков записа най-много точки в един мач в престоя си в НБА. „Кралете” паднаха със 117:131 в "Голдън 1 Сентър" в Сакраменто във втория си мач за последните 24 часа.

Везенков постигна ново върхово постижение за точки в НБА, след като се отличи с най-ефективното си представяне в лигата с 13 точки и 5 борби при 5/7 стрелба от игра, включително 3/5 от тройката. Българският национал игра 24 минути в срещата. Той започна мача от резервната скамейка, но влезе с титулярите за старта на второто полувреме и до самия край на срещата бе част от първата петица на "кралете". На голямата почивка Везенков беше единственият играч на Кингс с положителен +/- от +7, като той отново впечатли с добро представяне във втори пореден мач, след като вчера имаше основна роля за обрата над Голдън Стейт Уориърс.

Везенков остана на терена и за началото на последната четвърт, като общо се задържа на паркета в рамките на 14 поредни минути, преди да бъде заменен от Харисън Барнс при резултат 86:109 в полза на Клипърс.

Кауай Ленърд завърши с 34 точки и 9 борби за успеха на ЛА Клипърс. Джеймс Хардън допринесе с 26 точки, 6 асистенции и 5 откраднати топки, Пол Джордж прибави 19 точки и 7 асистенции, Терънс Мен наниза 18 точки, а Ивица Зубац се разписа с 14 точки и 8 борби.

Ди'Аарън Фокс се отличи с 40 точки и 5 борби за Сакраменто. Малик Монк бе втори по резултатност с 15 точки, Александър Везенков завърши с 13 точки и 5 борби, а Домантас Сабонис добави едва 11 точки при 3/12 стрелба от игра.

Във временното класиране на Западната конференция Сакраменто е на шестата позиция с актив от 10 победи и 7 загуби, докато ЛА Клипърс е на десетото място с баланс от 8 успеха и 9 поражения.