3. Везенков впечатли, но Олимпиакос не спря Барселона

Везенков впечатли, но Олимпиакос не спря Барселона

Българинът вкара 14 точки за гръцкия гранд

Александър Везенков напомни за себе си при завръщането си в Барселона. Точно срещу бившия си клуб българинът изигра най-силния си мач от началото на сезона в Евролигата. Той вкара 14 точки за Олимпиакос, но отборът му отстъпи с 80:90 и след 16-ия кръг заема 12-о място в класирането.

Везенков започна от пейката, но прекара на паркета цели 24 минути, като беше точен в 5 от 12-те си стрелби от игра. Родният национал не сбърка нито веднъж от наказателната линия (4/4), а статистиката му включваше още 4 борби, 3 асистенции и 2 чадъра. Всичко това означаваше коефициент на полезно действие от 14 пункта.

Барса реши нещата в своя полза в третата четвърт, спечелена с 29:19. На почивката каталунците имаха аванс от 1 точка, но след почивката момчетата на Светислав Пешич бяха безапелационни.

Най-резултатен за домакините беше Никола Миротич с 21 точки, като към тях добави и впечатляващите 15 борби. Кайл Курич вкара 18, а Адам Ханга допринесе за успеха с 14 точки.

За Олимпиакос се отличи Уили Рийд с 15 точки. 14 пък реализира Костас Папаниколау, който, също като Везенков, е бивш състезател на Барселона. Ветеранът Василис Спанулис игра само 12 минути и реализира скромните 2 точки.

13-ата победа изравни Барселона с финалиста от миналия сезон Анадолу Ефес и Реал Мадрид, като трите тима оглавяват класирането с по 26 точки. Челната осмица се допълва от Макаби (Тел Авив), ЦСКА (Москва), Панатинайкос, Химки и Олимпия (Милано). Олимпиакос дели 12-ата позиция с Баскония и Байерн (Мюнхен), а турският гранд Фенербахче е на незавидното 15-о място с едва 10 точки (5 победи и 11 загуби), след като снощи отстъпи след продължения у дома на Валенсия.