3. ВИДЕО: Бостън изравни серията срещу Маями след победа с продължение

Петият мач от серията е след два дни в Маями

Бостън победи Маями с 93:91 след продължения в четвъртия мач от финала на Източната конференция на Националната баскетболна асоциация и изравни серията на 2:2.

Селтикс започнаха страхотно мача пред своята публика и водеха с 18 точки малко преди края на първото полувреме. В следващите две части обаче те изпуснаха контрола над срещата и допуснаха пълен обрат, като в крайна сметка двубоят влезе в продължение след 89:89 в редовното време.

В допълнителните пет минути двата тима едва успяваха да си вкарат, а Пол Пиърс от Селтикс и Леброн Джеймс от Хийт напуснаха терена, заради натрупани нарушения. В тяхно отсъствие плеймейкърът на домакините Раджон Рондо реши изхода на мача. Той отбеляза последните три точки в мача, а в самия край Дуейн Уейд бе съвсем близо да донесе победата на Маями, но изстрелът му от тройката се удари в ринга.

Рондо завърши срещата с 15 точки и 15 асистенции, Пиърс се отчете с 23 точки и 6 борби, Кевин Гарнет добави 17 точки и 14 борби, а общо шест играчи на Селтикс завършиха с двуцифрен резултат. За Маями най-резултатен бе Леброн Джеймс с 29 точки, а Дуейн Уейд записа 20 точки, 6 асистенции и 7 борби.

Петият мач от серията е след два дни в Маями.