3. Всичките шест водачи в дивизиите на НБА с победи преди Коледа

Всичките шест водачи в дивизиите на НБА с победи преди Коледа

14-и трипъл-дабъл за Уестбрук и трети мач поред с 40 точки за него

Ръсел Уестбрук регистрира 14-ия си трипъл-дабъл за сезона и трети пореден мач с 40 или повече отбелязани точки. Уестбрук добави 11 борби и 11 асистенции при успеха на "Оклахома Сити тъндър" над "Бостън селтикс" като гост със 117:112.

Победата на Оклахома оформи и своеобразен рекорд - всичките шест лидери в отделните дивизии Торонто, Кливланд, Шарлот, Оклахома, Сан Антонио" и Гордън Стейт спечелиха мачовете си от програмата на Националната баскетболна асоциация.

Уестбрук пропусна в стрелбата си първите пет опита, но пък вкара последните седем точки в края на първото полувреме и обърна развоя на мача от три точки изоставане до четири преднина. В четвъртата част той наниза 18 точки, в това число осем при серията от 10:0 за техния тим, който пак трябваше да обръща - този път от 100:104 до 106:104.

Синът на легендата Арвидас Сабонис и новобранец в НБА Домантас Сабонис завърши мача с 20 точки за "Оклахома", както и Енес Кантер. За домакините от "Бостън", които са втори в Атлантическата дивизия със 17 победи и 13 загуби, Айзея Томас завърши с 34 точки и 10 асистенции.

"Голдън Стейт" записа 27-а победа в 31 мача от началото на годината, след като се наложи над "Детройт" със 119:113 като гост. "Уориърс" е на върха в цялата лига, а на Запад след него са "Сан Антонио" с 24-6 и "Оклахома" с 18-12.

Кевин Дюрант успя да завърши мача с 32 точки, а Стеф Къри добави 25 точки и добави осем асистенции за финалистите от миналия сезон. Тобайъс Харис се отличи с 26 за "Детройт", който инкасира пета поредна победа.

"Кливланд", който води на Изток с 22 победи и шест загуби, се наложи у дома над "Бруклин" със 119:99. Леброн Джеймс отбеляза 19 точки, а Кевин Лав се отличи с 14 и 15 борби. Защитаващият титлата си "Кавалиърс" в нито един момент не постави победата си под съмнение, а в един момент от третата част дори водеха с 46 точки.