3. Ямбол взе реванш от Академик

Ямбол взе реванш от Академик

Четирима играчи на домакините завършиха с двуцифрен актив

Ямбол се наложи убедително над Академик София с 93:62 в първи мач от 10-я кръг в НБЛ.

Така баскетболистите на Иван Чолаков взеха реванш за загубата в първия кръг в Правец и за първи път през сезона регистрираха две поредни победи и то със солидна резултатност.

Вичко в мача вървеше гладко за Ямбол, който се радваше на страхотни проценти на стрелба от всички зони и записа 20 асистенции и 21 откраднати топки. Академик пък не си даде шанс с 25 грешки на сметката.

Слен старт обуслови успеха на Ямбол, като още в първата четвърт вече имаше двуцифрен аванс. Академик изпитваше сериозни трудности в нападение, като за първото полувреме вкара колкото домакините само за началния период.

След почивката гостите заиграха малко по-добре, но разликата се качи до 30 и повече точки и всичко се реши доста преди последната четвърт.

Четирима играчи на Ямбол завършиха с двуцифрен актив, Огъстин Окосун бе най-резултатен с 21, Ивко Ивков добави 16.

За Академик Цветомир Чернокожев реализира 13 плюс 12 борби. В игра за състава от Правец се завърна Александър Илиев, който лекува контузия в последните шест седмици.