3. Яо и Артест понесоха Рокетс на ръце след победа над Юта Джаз

Яо и Артест понесоха Рокетс на ръце след победа над Юта Джаз

Рон Артест отбеляза 10 от 28-те си точки във второто продължение на двубоя между Хюстън Рокетс и Юта Джаз, завършил при резултат 120:115. „Ракетите” успяха да се съвземат навреме след като пропиляха преднина от 16 точки във втората половина от двубоя.

Гигантът Яо Минг отбеляза 26 и записа 11 борби под коша за Хюстън, в „Тойота Сентър” пред родна публика наброяваща 18 245 души в среща продължила повече от 2 часа и 40 минути.

Рони Брюър заби 23, а Дерон Уилиямс добави 14 точки и 11 борби за Юта, които излязоха без трима от най-резултатните си играчи по отношение на стрелба и активност в защита – Карлос Буузър, Мемет Окур и Пол Милсап, отсъстващи във втора поредна среща.

Играта завърши наравно при резултат 96:96 в последната четвъртина и при 101:101 в първото продължение.

Яо Минг записа 17-я си двоен дубъл за този сезон. Първата четвъртина бе най-резултатна за тима през този сезон. Юта е постигнал 4 победи в последните си пет срещи на „Тойота Сентър”, включително и в плейофите от миналата година. Това е седма поредна домакинска победа за „Ракетите”.