3. Юта победи лидера Оклахома

Юта победи лидера Оклахома

Голдън Стейт спечели със 101:90 навън срещу Милуоки

Гордън Хайуърд реализира рекордните за кариерата си 37 точки при победата на Юта със 112:101 у дома срещу Оклахома Сити в мач от редовния сезон в Националната баскетолна асоциация.

В края на двубоя Тъндър съкрати значително аванса от 24 точки на домакините, но не успя да се поздрави с успеха, въпреки 48-те точки на Кевин Дюрант. Джаз пък регистрира четвърта поредна победа пред собствена публика. Гостите не можеха да разчитат на контузените Серж Ибака и Ръсел Уестбрук. В тяхно отсъствие Дерик Фейвърс реализира 15 точки, а 12 добави съотборникът му Марвин Уилямс.

Юта се намира далеч от зоната за плейофи, въпреки победата, докато Оклахома е на първо място в Северозападната дивизия.

В друга среща от НБА, играна през нощта, ДеМаркъс Къзънс завърши с 35 точки и 13 борби при победата на Сакраменто със 123:119 у дома срещу Портланд. Руди Гай добави още 32 точки за Кингс.

Деймиън лилард пък вкара 26 от своите общо 41 точки за Портланд в четвъртия период. ЛаМаркъс Олдридж добави още 24 точки за гостите, но това не беше достатъчно, за да бъде избегнато четвърто поражение в последните шест двубоя.

Голдън Стейт спечели със 101:90 навън срещу Милуоки. Дейвид Лий реализира 22 точки и овладя 18 борби, извеждайки "войните" до десета поредна победа в Лигата. Стивън Къри добави още 15 точки за успеха на отбора от Оуклънд.

Чикаго надигра с 92:87 у дома състава на Финикс, а с 19 точки и 10 борби се отличи Тай Гибсън. Йоаким Ноа добави още 14 точки за успеха на Булс.

Шарлот - Вашингтон 83:97
Кливланд - Филаделфия 111:93
Индиана - Торонто 86:79
Маями - Ню Орлеанс 107:88
Ню Йорк - Детройт 89:85
Чикаго - Финикс 92:87
Мемфис - Сан Антонио 108:110 след продължение
Милуоки - Голдън Стейт 80:101