3. Ювентус обърна Лукойл (ВИДЕО)

Ювентус обърна Лукойл (ВИДЕО)

Литовците наваксаха изоставане от 19 точки

Лукойл загуби с 81:82 от Ювентус първия плейофен мач за влизане в групите на баскетболната Шампионска лига. Реваншът е на 2 октомври в Литва. "Студентите" допуснаха обрат, след като в един момент водеха с 19 точки.

Двата отбора стартираха припряно и близо две минути не можаха да си отбележат кош. Гостите първи се отпушиха. Със силен финален щурм в края на частта Лукойл успя да дръпне със 7 точки. Сирената дойде при 22:16.

Втората четвърт започна със забивка на Божидар Аврамов, а в ответната атака, играч на гостите направи крачки. Добрата игра на Лукойл даде резултат и по-малко от минута преди края, тимът на Шарон Друкер вече имаше аванс от 19 точки, което е и най-голямата разлика до този момент в мача.

След почивката Ювентус успя да съкрати от преднината на българския тим. Малко повече от две минути преди края на третата част тя падна до 11 точки, но Христо Николов светкавично отговори с тройка  и съхрани надеждите на Лукойл да спечели с разлика преди ответния мач

Щурмът на литовците в последната четвърт успя и 40 секунди преди края те се доближиха на 3 точки от "студентите", а накрая дори ликуваха, след като извъкнаха успеха.

Кийт Клантън записа 16 точки, 8 борби и 4 асистенции за Лукойл Академик, Христо Николов записа 15 точки и 6 борби, а Джъстин Нокс регистрира 14 точки и 7 борби.

За победителите Арвидас Шикшнюс наниза 19 точки (5 тройки), а по 13 отбелязаха Антъни Айърланд и Миндаугас Купшас.
Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича