3. Загуба за Балкан в Израел (ВИДЕО)

Загуба за Балкан в Израел (ВИДЕО)

"Зелените" отстъпиха на Ирони Нахария

Балкан загуби гостуването си на Ирони Нахария (Израел) с 64:76 (16:23, 15:19, 16:18, 17:16) в среща от Балканската баскетболна лига. Израелският тим стана първият отбор, който се класира сред най-добрите четири в турнира.

Срещата беше пряк двубой за първото място в група "Д", което дава права на директно участие във финалната четворка на надпреварата. Ирони е първи в класирането с актив от 5 победи и 1 поражение, а Балкан с 3-2. В следващия кръг на 8 април (петък) ботевградчани приемат северномакедонския ТФТ в последен двубой от редовния сезон. Мачът е от 16:00 часа в "Арена Ботевград".

Преди това на 3 и 5 април "зелените" гостуват съответно на Академик Пловдив и Черно море Тича в мачове от НБЛ.

Вторият и третия в групата ще се борят на четвъртфинал срещу заелите тези места в група С. Към момента това са отборите на Левски и Сигал Прищина.

Домакините изиграха отличен мач в защита. Те поведоха в резултата в средата на първата четвърт и до края удържаха аванса си.

Ирони водеше с 42:31 на почивката, а четири минути преди края играчите на Балкан намалиха пасива си на 62:68, но израелците отговориха със серия от 6:0 и без проблеми стигнаха до крайния успех.

Трима играчи на Балкан завършиха с двуцифрен актив. Най-полезен с "дабъл-дабъл" от 15 точки и 12 борби беше Крисчън Джоунс. С 14 точки и 5 борби се отличи Амад Рори, а 13 точки реализира Дерик Маркс.

За Ирони Нахария с 19 точки и 8 асистенции завърши Йогев Охайон. Дъстин Томас записа 16 точки и 7 борби, Стефан Бронч се включи с 12 точки и 7 борби, а 11 точки добави Долев Драфич.