3. Загуба за Берое във Варна

Загуба за Берое във Варна

Черно море порт спечели със 101:78

Отборът на Берое записа петото си поражение за сезона, след като загуби като гост със 78:101 от тима на Черно море порт Варна, в мач от IX кръг в НБЛ. Загубата свали „зелено-белите“ на шестата позиция в класирането с актив от 4 успеха и 5 загуби. На петото място пък вече са „моряците”, които са с баланс 5:4.

Старозагорци започнаха добре срещата, повеждайки с 6 точки в началните минути. Постепенно домакините успяха да изравнят играта, а в края на частта дори да излязат напред при 19:16 в тяхна полза. Последва равностойна втора част, в която обаче варненци отново успяха да вземат леко предимство, оттегляйки се на почивка с аванс от 8 точки при 45:37.

В началото на третата част, тройка на Мартин Раднев намали изоставането на Берое на 5 точки. Последва обаче отговор от страна на Божидар Аврамов, който също реализира от далечна дистанция. Въпреки че на моменти разликата бе само 4 точки, домакините съумяха да поддържат своята преднина. За съжаление на старозагорци малко преди края на частта водещият реализатор на тима Диуейн Джаксън трябваше да напусне игра за пет лични нарушения. Това определено оказа влияние и варненци успяха да затворят третата четвърт с комфортен аванс от 14 точки при 70:56. В последните десет минути „зелено-белите” опитаха отново да съкратят изоставането си, но без успех и така записаха петото си поражение през сезона.

За Берое с по 18 точки завършиха двама баскетболисти – Мичъл Картър и Майк Блек, като Картър добави към актива си и 7 борби. С двуцифрен точков актив завършиха още Венцислав Петков с 11 и Диуейн Джаксън с 10 пункта.

За победителите Лени Даниел наниза 17 точки, а с по 16 се отчетоха Асен Великов и Милян Пупович.

В следващия кръг старозагорци приемат тима на Тунджа Ямбол. Двубоят е на 20 декември (събота) от 18:00 часа в общинската зала „Стара Загора”.