3. "Запада" срази "Изтока", Коби и Шак избрани за MVP

"Запада" срази "Изтока", Коби и Шак избрани за MVP

"Запада" прегази със 146:119 "Изтока" в 58-ия "Мач на звездите" в НБА. Срещата се игра пред препълнените трибуни на "US Airways center" във Финикс, Аризона. Над всички за победителите бяха звездата на Лос Анджелис Лейкърс Коби Брайънт и центъра на Финикс Сънс Шакийл О'Нийл, като и двамата бяха избрани за MPV на срещата.

"Запада" прегази със 146:119 "Изтока" в 58-ия "Мач на звездите" в НБА. Срещата се игра пред препълнените трибуни на "US Airways center" във Финикс, Аризона. Над всички за победителите бяха звездата на Лос Анджелис Лейкърс Коби Брайънт и центъра на Финикс Сънс Шакийл О'Нийл, като и двамата бяха избрани за MPV на срещата.

Коби реализира 27 точки за своя отбор, докато О`Нийл добави още 17 точки. Крис Пол направи "дабъл-дабъл" за "Запада" с 14 точки и 14 борби, докато Студaмайър се отличи с 19 точки за победителите.

За "Изтока" блестеше звездата на Кливлънд ЛеБрон Джеймс, който наниза 20 точки в коша на западняците. Пол Пиърс от Бостън пък се отчете с 18 точки, колкото имаше в актива си и Дуейн Уейд.

Срещата ще се запомни с голямото зрелище от играчите на терена и уникалните забивки на Брайънт, Уейд и Дуайт Хауърд.

Интересното е, че мачът започна по-силно за "Изтока", който дръпна със 7 точки още в самото начало, но този аванс бе на бързо стопен, а първата четвърт завърши 34:27 за "Запада", след като играта бе раздвижена от Брайънт и О`Нийл.

През втората част баскетболистите на двата тима показаха много красиви неща на терена. Отборът на "Запада" успя увеличи преднината си на 11 точки, след като много силно се включи Toни Паркър.

Стигна се до там, че резултатът бе изравнен - 56:56, но благодарение на Брaндън Рой "Запада" излезе отново напред в резултата 72:67 и двата тима се оттеглиха на почивка.

В третата част на двубоя Крис Поул и Студамайър се активизираха на терена и успяха да увеличат крехката преднина на тима си на цели 16 точки - 90:74. В заключителните минути на четвъртта Шакийл О' Нийл показа невероятната си класа и помогна на отбора си да завърши четвъртината с 20 точки преднина - 109:89.

През последната четвърт двата тима се скъсаха да си вкарват кошове, като баскетболистите на "Запада" буквално премазаха своя съперник. През тази четвъртина Коби Брайънт изгра с пълна сила и помогна на тима си да постигне внушителен успех над опонента си - 146:119. В последствие суперзвездата на Лейкърс бе избран за MVP заедно с Шакийл О' Нийл.

Фото галерия от мача можете да видите ТУК.