3. Западът срази Изтока в последния All Star мач на Коби Брайънт (ВИДЕО+СНИМКИ)

Западът срази Изтока в последния All Star мач на Коби Брайънт (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ръсел Уестбрук стана MVP за втора поредна година в най-резултатния мач в историята до момента

Отборът на Западната конференция победи този на Източната в 65-ото издание на Мача на звездите в Националната баскетболна асоциация. Арена на сблъсъка бе залата в Торонто - мястото, където за първи път през 1946 г. се изиграва мач от НБА -  и завърши при впечатляващия резултат 196:173 – най-резултатният мач в историята до момента - с 48 точки повече от общия резултат от миналата година. Това бе пета победа за Запада в последните шест мача.

Двубоят в Канада ще се запомни най-вече и с това, че беше последен в кариерата на голямата звезда на ЛА Лейкърс Коби Брайънт - това бе неговата 18-а селекция. Той бе заменен минута и шест секунди преди последната сирена под бурните аплодисменти на цялата зала и играчите на двата отбора. „Черната мамба” завърши с 10 точки.

За Най-полезен играч бе обявен гарда на Оклахома Сити Тъндър Ръсел Уестбрук. Той завърши срещата с 31 точки и стана MVP за втора поредна година, нещо, което се случва за първи път – играч да печели последователно и самостоятелно този приз.

Най-резултатен за тима на Изтока бе звездата на Индиана Пейсърс Пол Джордж. Той завърши с 41 точки – само на 2, за да подобри постижението на легендата Уилт Чембърлейн за най-много точки в Мач на звездите. През 1962 г. центърът вкара 42. Джордж стана и най-резултатният играч в мач на звездите за Пейсърс.

Няколко рекорда бяха подобрени по време на това 65-о издание. Първата част завърши при резултат 92:90 в полза на Запада – общо 182 точки – най-резултатната част в историята. Воденият от треньора Грег Попович вкара 52 точки през втората четвърт и по този начин подобри постижението от 1970 г. за най-много точки.

Както Коби, така и Леброн Джейм имаше „тиха” нощ откъм точки. Лидерът на Кливланд Кавалиърс завърши с 13, но те му бяха достатъчни, за да измести Брайънт от първото място на най-резултатния играч  – той вече има 291 точки.

Стефън Къри се отличи с 26 точки, Антъни Дейвис с 24, а Кевин Дюрант – с 23.

Следващият All Star мач ще се проведе в Шарлът. Щафетата бе поета от председателя на Шарлът Хорнетс Майкъл Джордан.