3. Завърши редовния сезон в Евролигата, обзор на срещите от сряда

Завърши редовния сезон в Евролигата, обзор на срещите от сряда

Шестнайсетте най-добри отбора на Европа могат да дишат спокойно, след като редовния сезон на баскетболната Евролига достигна своя край. Десетият кръг от мачовете в най-силния европейски турнир не се разминаха без напрежение и високи очаквания. Последните места, осигуряващи право на участие в осминафиналите на турнира бяха разпределени в мачовете от сряда и четвъртък, със серия от изненади и победи далеч от дома.

Отличилите се в срещите от сряда бяха отборите на Група „D”, където едно впечатляващо представяне и още един прекрасен отборен опит донесоха на Армани Джийнс Милано и Партизан Белград квоти за следващата фаза на турнира. Партизан изненада фаворита ЦСКА в Москва с 66:63. Александър Расич отбеляза 10 от 13-те си точки в последната четвърт, а Петър Божич подпечата победата за сръбския тим със спечелена борба в ключовото последно отиграване за двубоя.

В Атина Армани Джийнс  отказа Паниониос с десет точки разлика и резултат от 87:77. Лука Витали наниза 7 тройки и постигна върховия за кариерата си актив от 32 точки. Милано се нареди на трето място в групата си, следван близко от Партизан, като и двата тима разполагат с равен баланс от победи срещу загуби - 5-5.

разби Ефес Пилзен с 80:69, а Джеремая Мейси записа първия за сезона двоен дубъл за победителите. Мадрид се нареди втори в групата, докато за първи път от пет години насам Ефес, останал пети, не успява да се класира за осминафиналите на Евролигата.

Драмата в Група „В” бе далеч по-малко, тъй като водещите три състава оставиха останалите три отбора да се борят за четвъртото място. Въпреки загубата си Асеко Проком се добра до заветната квота. Регал Барселона размаза Жалгирис с 90:68 и завърши редовния сезон като най-добрия тим в Европа с 9 обеди и едно поражение. Монтепаски Сиена запали коша на Нанси и наниза 103 точки срещу само 79 за домакините от Франция. Ариел Макдоналд и Шон Стоунрук поведоха седем от италианците към двуцифрени резултати с по 15 точки в актива си.

Панатинайкос
надигра Асеко Проком с маржиналното 75:73, Сарунас Ясикевициус наниза 14 точки. Проком излезе за двубоя без треньора си Томас Пасесас и трима от най-резултатните си играчи Дейвид Логан, Дан Юинг и Пат Бърк.