3. ЗАВРЪЩАНЕ: Гергана Брънзова най-добра при дебюта си за Славия

ЗАВРЪЩАНЕ: Гергана Брънзова най-добра при дебюта си за Славия

Първата българка, избрана в драфта на WNBA, завърши с 21 точки при победата над Шампион 2006

След 11 години извън терените една от легендарните български баскетболистки Гергана Брънзова се завърна. 44-годишната състезателка изигра първия си мач с екипа на Славия в женската А група при успеха над Шампион 2006 с 59:57.

Първата българка, избрана в драфта на WNBA през 1998 г. от Детройт Шок, бе с основна заслуга за триумфа на “белите”. Гергана Брънзова оформи дабъл-дабъл – 21 точки и 11 борби, които допълни с 2 асистенции и 1 открадната топка.

MVP в женското първенство през 1993/1994 се включи от пейката за Славия, като се превърна в най-полезна за тима си. Всичко това Гергана Брънзова стори за 23 минути на паркета.

От нейните съотборнички Мария Светославова се отчете с 11 точки и 5 борби.

Виктория Иванова бе най-резултатна за Шампион 2006 – 18 точки и 5 борби. Мария Делчева остана с 16.

Славия е с баланс от 5-4, като заема трето място в класирането, докато Шампион 2006 е с 4 успеха и 6 поражения и е четвърти.