3. Женският национален отбор по баскетбол падна от Швеция

Женският национален отбор по баскетбол падна от Швеция

Женският национален отбор на България по баскетбол загуби последната си контрола от лятната подготовка. Днес в Самоков възпитаничките на Хосе Мария Бусета отстъпиха пред Швеция с 67:76 (22:30, 17:12, 11:19, 17:15) точки.

Шведките спечелиха първата част с 30:22, но загубиха втората с 12:17 и на почивката имаха само 3 точки преднина - 42:39. През третата част играта бе на приливи и отливи. Българките изравниха - 49:49 и поведоха с 50:49 в 25-та минута, но до края на частта не отбелязаха нито един кош, а получиха цели 12 безответни точки.

В последните 10 минути гостенките, които водеха с 11 точки след 30 минути игра, задържаха преднината си и се поздравиха с победата.

За България най-резултатни бяха Жаклин Златанова, която завърши с 16 точки и 10 борби, Веселка Тодорова добави 15 точки, а Радмила Нешева завърши с 10 точки. С по 7 точки се отчетоха Нели Пашева и Зоя Станоева. За Швеция се отличи Фрида Елдебринк с 21 точки.

Това бе последната контрола за България от подготовката на тима това лято и Хосе Мария Бусета ще разпусне отбора.