3. Женският тим на България по баскетбол победи отбора на Русия до 25 години в контрола

Женският национален тим на България по баскетбол победи отбора на Русия до 25 години с 60:58 (12:8, 20:20, 12:15, 16:15) в контрола, играна днес в Правец, предаде БТА.

Двубоят започна с лек превес на домакините, като в 17-ата минута авансът на момичетата на Хосе Мария Бусета нарасна до 27:18. Постепенно рускините изравниха играта и малко след почивката стигнаха до 34:34. 33 секунди преди края на третата част гостенките дори поведоха с 43:42, но с кош на Нели Пашева 8 секунди преди края България се оттегли с точка аванс преди решаващите 10 минути. Момичетата на Хосе Мария Бусета поддържаха аванс от 4-5 точки в четвъртата част и в крайна сметка стигнаха до победата.

Жаклин Златанова беше най-полезна за българките с 16 точки и 6 борби. Пашева добави 11 точки. За "Сборная" 11 точки вкара Елена Данилочкина. България и Русия ще изиграят още една контролна среща утре.