2. Байерн
  3. Волфсбург отмъкна точката срещу Байерн в края (видео)

Волфсбург отмъкна точката срещу Байерн в края (видео)

Тимът на Стив Макларън със седмо поредно равенство в Бундеслигата

Отборът на Волфсбург записа рекордното седмо поредно равенство в Бундеслигата. Този път тимът на Стив Макларън завърши 1:1 като домакин на Байерн в драматичен мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. Баварците откриха резултата чрез Томас Мюлер в 7-ата минута на срещата, а Саша Ридер изравни четири минути преди края. Двубоят можеше да бъде по-резултатен, ако  двата тима не бяха изпуснали по една дузпа. Филип Лам бе неточен от бялата точка за Байерн, а малко по-късно Графите от състава на домакините му върна жеста. Най-лошата новина за Байерн обаче дойде в 25-ата минута на срещата, когато Франк Рибери напусна терена с тежка травма. Вместо него в игра се появи Ариен Робен, който се завръща след продължително отсъствие.

Двубоят започна по чудесен начин за баварците и още в 7-ата минута те излязоха напред в резултата. Вратарят на гостите Томас Крафт изпрати топката силно напред в половината на Волфсбург, където Мюлер се възползва от неразчетено излизане на стража на домакините и се разписа за 1:0.

Байерн можеше да удвои в 21-ата минута, когато Филип Лам получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Немският национал обаче нацели десният страничен стълб на вратата, пазена от Диего Беналио.

Напречната греда пък помогна на отбора на гостите в 37-ата минута след  опасен удар с глава на полузащитника на Волфсбург Ашкан Деяга.

В последвалата атака за Байерн, Гомес можеше да удвои преднината на своя тим, ако се бе възползвал по по-добър начин от груба грешка в защитата на домакините. Ударът му премина встрани от вратата.

В продължението на първата част и тима на Волфсбург бе награден с дузпа. Крафт обаче предугади ъгъла след изпълнението на Графите, след което топката рикошира в напречната греда и излезе.

През втората част динамичното темпо на мача се запази и двата отбора размениха по още няколко опасни положения. Отборът на Байерн имаше сериозно превъзходство във владението на топката, но не съумя да го оползотвори.

Десетина минути след подновяването на играта Джукич от тима на Волфсбург стреля с глава и принуди Крафт да показва рефлекс за пореден път .

Четири минути преди края на срещата усилията на домакините бяха възнаградени. Марсел Шафер проби по лявото крило и след като направи за смях Швайнщайгер, центрира успоредно на голлинията в наказателното поле, където нямаше проблем за Саша Ридер да изравни.

Малко по-късно гол на Мюлер бе отменен поради засада, правейки драмата в мача пълна. След това равенство Байерн се смъква на пета позиция, с актив от 30 точки, докато Волфсбург е на незавидното 14-о място с 20 точки.

Волфсбург - Байерн Мюнхен 1:1

7'                  Томас Мюлер