2. Берое
  3. Берое писа "Отличен 6" на Загорец (снимки)

Берое писа "Отличен 6" на Загорец (снимки)

Каядо, Ангелов, Танев, Абушев Велев и Ливраменто забиха шестте гола за заралии

Берое победи с 6:0 11-ия в Югоизточната "В" група Загорец (Нова Загора). Три от попаденията паднаха през първата част - Давид Каядо се разписа в 4-ата минута, Емил Ангелов в 11-ата, а Милен Танев в 21-ата. След почивката Рангел Абушев в 53-ата, Стефан Велев в 55-ата и Антонио Ливраменто в 70-ата минути бяха точни за "зелено-белите".

Илиан Илиев започна с експериментален състав. На вратата застана Теодор Скорчев. Пред него в дясно заигра Владислав Ямуков, а вляво - Виктор Софрониев. Като централна двойка защитници действаха Мирослав Енчев и Мартин Райнов. Като опорен халф заигра Ричард Еромоигбе. В дясно в халфовата линия действаше Искрен Писаров, а от ляво Давид Каядо. Милен Танев и Слави Жеков бяха двойката в центъра на халфовата линия. В нападение заигра Емил Ангелов.

Още в 4-ата минута резултатът бе открит от Давид Каядо. Мартин Райнов подаде 30-метров пас на дясно. Там Писаров центрира в наказателното поле към Каядо, който от 10 метра я праща в долния десен ъгъл за 0:1.

В 11-ата минута резултатът набъбна на 2:0 след като Давид Каядо намери около точката на дузпата Емил Ангелов, който бе точен.

В 20-ата минута домакините имаха изгодно положение и стреляха от воле, но топката мина на 4-5 метра встрани от вратата на Скорчев.

Класически стана резултата в 21-ата минута когато Ричард Еромоигбе започна атака, която премина през Слави Жеков, който намери Искрен Писаров от дясно. Крилото центрира, Емил Ангелов засече с глава за Каядо, който върна към Милен Танев и младокът се разписа за 0:3.

В 34-ата минута Емил Ангелов получи топката добре, пусна успоредно към Давид Каядо, който я насочи към Слави Жеков. Капитанът на Берое стреля, но кълбото нацели гредата.

В 43-ата минута след многоходова акция за Берое Милен Танев пробва да прехвърли стража на Загорец, но бе неточен.

След почивката Илиан Илиев пусна в игра изцяло нов състав. На вратата заигра Кирил Акалски, в дясно Здравко Илиев, в ляво Дюдоне Овона, а в средата на терена Димитър Везалов и Ваня Джаферович. Опорни халфове заиграха проектонационала Стефан Велев и Елиаш Алвеш да Силва. В средата на терена от дясно на ляво заиграха Атанас Чепилов, Антонио Ливраменто и Иван Горанов. В нападение заигра Рангел Абушев.

Резултатът стана 0:4 в 53-ата минута когато хубаво извеждащо подаване на дясно към Чепилов направи Елиаш. Крилото даде добре на Абушев, който се разписа за 0:4.

Само две минути по-късно падна и петото попадение за Берое. Дюдоне Овона центрира добре от 40 метра към Рангел Абушев, който свали топката за Стефан Велев. Проектонационалът пробва да намери Елиаш Алвеш да Силва, но той върна топката към него и Велев отбеляза превъзходен гол.

В 61-ата минута Здравко Илиев стреля от 20-ина метра, но топката мина на метър и половина встрани от терена.

Две минути след това Овона и Ливраменто направиха двойно подаване. Левият бек финтира добре вратаря на Загорец и върна към Рангел Абушев, който стреля с глава, но топката бе изчистена на половин метър от гол линията от защитник на Загорец.

Три станаха головете и през второто полувреме когато в 70-ата минута Антонио Ливраменто премина със самостоятелна акция през цялата защита на Загорец и вкара за 0:6.

Топката влезе в мрежата и минута по-късно когато Везалов намери Горанов, който центрира към Чепилов. Последният вкара кълбото в рамката, но съдията отмени попадението поради засада.

Единствената опасност за Загорец дойде в 80-ата минута, но Кирил Акалски излезе предвидливо след грешка на Ливраменто в средата на терена и изби преди играч на домакините да играе с топката.

„Благодаря на домакините, че ни предоставиха възможността да играем на техен терен последните две контроли“, коментира след края на мача старши-треньорът на Берое Илиан Илиев.

Берое: Скорчев, Ямуков, Енчев, Райнов, Софрониев, Ричард, Писаров, Танев, Жеков, Каядо, Ангелов
Второ полувреме: Акалски, Илиев, Везалов, Дзаферович, Овона, Велев, Да Силва, Чепилов, Ливраменто, Горанов, Абушев

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха