2. Берое
  3. Берое разгроми Сабаил с 4:0

Берое разгроми Сабаил с 4:0

Момчетата на Александър Томаш владееха инициативата през целия двубой

„Берое“ победи с 4:0 азербайджанския „Сабаил“ (Баку) във втората си контролна среща от подготвителния лагер в Банско. Момчетата на Александър Томаш владееха инициативата през целия двубой и спечелиха напълно заслужено. Педро Еуженио реализира два гола преди почивката, а след подновяването на играта точни за „зелените“ бяха Надим Ангелов и Зоран Йосипович, който отбеляза първия си гол с екипа на „Берое“.

Играчите на „Сабаил“ обаче първи имаха възможност да открият, след като още в първата минута Туран бе изведен сам срещу Перниш, но стража отрази удара на нападателя.

В 11-та минута Минчев изведе чудесно Камбуров на стрелкова позиция, но вратарят на съперника изби в корнер.

Девет минути след това Камбуров засече с глава центрирана от пряк свободен удар топка, но ударът му мина покрай вратата.

В ответната атака Кючук също излезе на добра позиция в пеналта, но прати топката над вратата.

„Берое“ излезе напред в резултата в 29-та минута, когато Минчев намери Педро пред наказателното поле. Португалецът си нагласи топката и я прати в долния ляв ъгъл със страхотен шут от около 20 м – 1:0

Осем минути след това резултатът бе удвоен. След грешка в отбраната на „Сабаил“ топката попадна в Бриджидо, който центрира меко от наказателното поле и Педро прати кълбото за втори път в мрежата след удар с глава – 2:0

Седем минути след подновяване на играта Дилан стреля от пряк свободен удар, Перниш изби, а Кючук добави изстрел, но след рикошет кълбото излезе в корнер.

Четири минути по-късно Цанков засече чудесно с глава, а вратарят на съперника успя със сетни усилия да избие от голлинията.

Минута по-късно Василев намери Педро пред наказателното поле, португалецът стреля много добре, но ударът ми мина на сантиметри от гредата.

В 60-та минута Алкан засече с глава центрирана от Минчев топка, но ударът му не намери рамките на вратата.

Десет минути по-късно след разиграване от корнер топката попадна в Желев. Той центрира чудесно в пеналта, а там Ангелов прати топката в мрежата след удар с глава от близка дистанция – 3:0.

Крайният резултат бе оформен пет минути преди края на двубоя, когато Ангелов изведе Йосипович зад гърба на отбраната. Нападателят хладнокръвно финтира вратаря и прати кълбото в мрежата за 4:0.

„Берое“ : Душан Перниш (61′ – Иван Гошев), Петко Цанков, Ерол Алкан (61′ – Никита Баранов), Иван Бандаловски (46′ – Георги Маджаров), Александър Василев (67′ – Надим Ангелов), Милен Желев, Иван Минчев (61′ – Карлос Охене), Александър Цветков (61′ – Стоян Иванов), Мартин Камбуров (46′ – Зоран Йосипович), Рубен Бриджидо (61′ – Юлиан Ненов), Педро Еуженио (71′ – Никола Маринов).

„Сабаил“ : 1. Даниел, 2. Елвин, 3. Юрфан, 4. Сано, 5. Вюгар, 6. Рахит 7. Кочук, 8. Дилан, 9. Фумин, 10. Туран, 11. Ага
Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха