2. Берое
  3. Берое с равенство в третата си контрола (снимки)

Берое с равенство в третата си контрола (снимки)

Старозагорци завършиха наравно 3:3 с Раднички (Нова Пазова)

При равенство 3:3 завърши третата контрола от лятната подготовка на „Берое” с отбора на „Раднички” (Нова Пазова), който се състезава във втора футболна дивизия в Сърбия, съобщи официалният сайт на старозагорския тим.

В 9-тата минута на срещата капитанът на „Раднички” Далибор Пунишич откри резултата с удар с глава. След това последва опасна контраатака на беройци чрез Георги Божанов , който проби по крилото и центрира, но Георги Андонов с глава пропусна да изравни. След центриране от корнер на Алберто Лоузейро, Елио Мартинс засече топката с глава и я насочи неспасяемо. Така изравни резултата. „Раднички” поведоха отново в 39-тата минута чрез Борко Веселинович. В 44-та минута съдията свири дузпа за зелено-белите и Георги Андонов бе точен за 2:2.

Второто полувреме започна с четири смени, извършени от старши-треньора на „Берое” Ивко Ганчев. На мястото на Здравко Илиев влезе Мирослев Енчев. Георги Божанов бе сменен от Давид Каядо, Тодор Христов замени Иван Горанов, а на вратата Теодор Скорчев смени Мартин Теменлиев. Първото по-опасно положение дойде в 52-рата минута, когато Каядо шутира, но вратарят на сърбите спаси. Последва смяна в отбора на „Берое”. В 55-тата минута Елиаш да Силва смени Елио Мартинс. В 63-тата минута зелено-белите поведоха в резултата, след като Каядо подаде на Елиаш, който с премерен удар отбеляза за 3:2. До края на второто полувреме в отбора на „Берое” бяха извършени още три смени - в 65-тата минута Мартин Райнов влезе на мястото на Алберто Лоузейро, в 75-тата Веселин Пенев бе заменен от Деодоне Овона, а в 82-рата Стефан Велев бе сменен от Георги Динков.

В 84-та минута за игра с ръка на капитана на беройци Владимир Зафиров съдията свири дузпа за отбора на „Раднички”. Точен за сърбите бе Борко Веселинович. Така мачът завърши при равенство 3:3.

Стартовият състав на „Берое”: Мартин Теменлиев, Здравко Илиев, Димитър Везалов, Владимир Зафиров, Веселин Пенев, Стефан Велев, Георги Божанов, Алберто Лузеиро, Иван Горанов, Елио Мартинс, Георги Андонов.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха